čtvrtek 26. ledna 2012

Kvítek pro Spolek


Můj první a doufám, že ne jediný, příspěvek ke společnému dílu, které plánuje Spolek vystavit na letošním krajkářském kongresu v Caen. Opět to bude společná práce českých krajkářek a pokud se chcete připojit a nějakým nedopatřením o téhle akci ještě nevíte, podrobnosti naleznete na www.palickovani.cz.

čtvrtek 19. ledna 2012

Karamelky
Dnes se chlubím cizím peřím, protože tenhle náhrdelník jsem jen zkompletovala :) Ruskou spirálu si navlékla moje kamarádka Dana sama a úžasné lampovky ulovila během našeho letního výletu do Jablonce a Poniklé. Myslím, že si vybrala dobře, že?

Výstava Dráteníkův rok


Muzeum Vysočiny Jihlava pořádá společně s Cechem česko-moravských uměleckých dráteníků od 19.1. do 18.3.2012 výstavu Dráteníkův rok. Kromě tradičních drátenických prací jako jsou drátované kameninové hrnce, mísy, hrnečky nebo velikonoční vajíčka tu uvidíte i větší práce a hlavně, hlavně šperky.

čtvrtek 12. ledna 2012

Fialková spirála
Pattern: Anna Elizabeth Draeger - Crystal Brilliance

pátek 6. ledna 2012

Na Zlatém potoceSněžný anděl


Už na Mikuláše zveřejnila NASA další z úchvatých úlovků Hubblova vesmírného dalekohledu. Sněžný anděl, jak byl tento záběr pojmenován, rozprostírá svá nebeská křídla "pouhých" 2.000 světelných let od nás v poměrně izolované části Mléčné dráhy.