pátek 2. září 2011

Lodičky a večerní Karlštejn


Jediný prázdninový týden, kdy bylo opravdické léto, jsme se snažili náležitě využít a v doprovodu Vlašského ryzlinku převlečeného za Kofolu se vypravili na lodičky. Naše obvyklá trasa vede podle Žofína směrem k Jiráskovu mostu, pak doprava ke Smíchovskému zdymadlu a dál po směru hodinových ručiček kolem Střeleckého ostrova. Cestou pozorujeme kačeny, které usilovně shánějí něco k večeři, takže jim z vody koukají jen prdelky, nebo se už chystají na noc a s hlavou schovanou pod křídlem jsou usazené na opuštěných loďkách. 


Pokaždé, když se přiblížíme k Sovovým mlýnům, začnu plašit, že jsme moc blízko bójek a že nás jistě stáhne proud pod splav. Zatím k tomu nikdy nedošlo, ale vždycky z toho mám strach. Pod Smetanovým nábřežím se většinou zastavíme, necháme se pomalu unášet vodou a kocháme se vyhlídkou na Karlův most a Pražský hrad. Na bójky se nedívám, takže mi je úplně jedno, že se k nim už zase blížíme :) Cestou zpátky přemýšlím, proč se vlastně říká "jít na lodičky", když stačí jedna a navíc je to šlapadlo?Kromě lodiček jsme stihli i výlet na Karlštějn. Protože jsme jeli pozdě, s návštěvou hradu jsme nepočítali, jen jsme si užili vyhlídku a městečko bez turistů.

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Když jsme byli poblíž Karlštejna s rodinkou, nikdy jsme si nenechali ujít návštěvu Berouna a jejich minipivovaru Berounský Medvěd nedaleko vlakového nádraží :-) to byly mňamky vždycky. Před pár dny (ještě za teplých slunných dnů) jsme byli poblíž Zoo ochutnat vína z nedaleké vinice a pak večer koštovali vynikající Ryzlink Vlašský od vinařství černý. Mohu doporučit :-)