pátek 28. října 2016

Feferonky

Musím se pochválit, jak jsem šikovná... že se mi podaří vyrobit z filcu maličkou zarážku pod dveře, aby mi netáhlo do bytu, o tom jsem nepochybovala. Koneckonců, ufiknout dva proužky příhodných rozměrů a slepit je k sobě, není nic, co by průměrně šikovný jedinec nezvládl. Stejně tak jsem nepochybovala, že nebude problém "sklidit" feferonky. Ostříhané papričky se několik týdnů sušily na topení, takže jsem je chtěla jen podrtit, trošku rozšmelcovat v mixéru a nasypat do mlýnku. Ale že budu tak pitomá a mixér ofouknu a tu jemnou drť, co zůstala přichycená na mixéru, si nafoukám do obličeje... to mě tedy opravdu nenapadlo ;) 


Ale jinak se dnešek vydařil - náhodou jsme při odpolední procházce narazili na Kočičí kavárnu u nás na Smíchově - to bylo super. Tady je místní vrchní mazel Josefík, ale mazlivých koček je tu celkem 9, k tomu příjemná obsluha, dobré kafe a domácí zákusky :-)
a večer jsme se podívali do Sovových mlýnů. Přiznávám, že hlavním důvodem byl dnešní večerní vstup zdarma. Dlouho jsem se tam chtěla podívat a když jsem promeškala Klimtovu Juditu, byla jsem ráda za tuhle příležitost. 


Vyhlídka ze střešní terasy Sovových mlýnů.

Žádné komentáře: